Duyurular

Sinemamızda Bu Hafta

Linkler

KUBİLAY KÜLTÜR MERKEZİ İLAVE KAFETERYA VE ÇEVRE DÜZENLEMESİ YARIŞMASI


KUBİLAY KÜLTÜR MERKEZİ İLAVE KAFETERYA VE ÇEVRE DÜZENLEMESİ YARIŞMASI



3 Bin yıllık bir geçmişe sahip olan ilçemiz pek çok medeniyete, uygarlığa ev sahipliği yapmış zengin bir geçmişe sahip olmuştur. Verimli toprakları, gelişen sanayi, tarihi dokusu, festivalleri, kentteki kültür yapısı ile her dönem toplumlar için cazibe ve çekim merkezi olmayı başarmıştır. Göreve geldiğimiz andan itibaren ilçemizin olumlu tüm güzellikleri ve avantajlarını halkımızın yararına kullanılmasını ilk ve temel amacımız haline getirerek halkımıza maksimum faydayı sağlamayı amaçlamış bulunmaktayız. Bu hususta sanat faaliyetleri ile mimarlık yarışmalarının şehirlerimizde yarattığı olumlu ortamın kentin ve kentlinin yaşantısına büyük bir katkı sağladığı açıkça fark edilmektedir. Yarışmaya açılan projelerin olması da Menemen’in mimarlık ortamı açısından özel ve umut verici bir konuma taşımaktadır.
Ülkemizde ilçemiz ile özdeşleşmiş ve adeta simgesi haline gelmiş Cumhuriyet Şehidimiz Asteğmen Kubilay’ın adı 2018 yılında kentimizde halkın hizmetine tahsis edilmiş kültür merkezine verilmiştir. Kubilay Kültür Merkezimiz Bowling Salonu, Kafeterya, Halk Eğitim Merkezi, Dershane, Konferans Salonu gibi birçok faaliyete hizmet vermektedir. Kültür Merkezimizin ön cephesindeki açık alana yapılacak olan kafeterya projesi ile halkımıza daha iyi bir hizmet sunulması amaçlanmaktadır.
Çok severek hizmet etmek istediğimiz Menemen için, Mimarlık, Sanat, Bilim ve diğer disiplinlerin ışığında çok daha fazlasını sunmaya ve çok çalışmaya devam edeceğiz. Yarışmaya emek verecek tüm katılımcılara başarılar diler, yarışmanın gerçekleşmesinde emeği geçen herkese ve değerli jüri üyelerine teşekkürlerimi sunarım.
 
Serdar AKSOY
Menemen Belediye Başkanı
 
 
 
                                                                
 
 

                                                                

 

 

 

 
Menemen Belediyesi © 2006
Şehit Kemal Cd.No:5 Menemen - İZMİR
Telefon: (232) 832 16 65 Faks: (232) 832 00 06  
www.menemen.bel.tr - iletisim@menemen.bel.tr