Güncel Aktiviteler


Sinemamızda Bu Hafta

Linkler

Menemen'in “iki yakası” birleşti


İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Menemen’de yapımını tamamladığı Şehit Kubilay Köprülü Kavşağı ve bağlantı yolları törenle hizmete girdi. Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, ilçenin iki yakasını birleştiren ve 7 milyon liraya mal olan kavşağa Devrim Şehidimiz Mustafa Fehmi Kubilay’ın adının verilmesinden dolayı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na teşekkür etti.İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin

Menemen'in “iki yakası” birleşti

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Menemen’de yapımını tamamladığı Şehit Kubilay Köprülü Kavşağı ve bağlantı yolları törenle hizmete girdi. Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin,  ilçenin iki yakasını birleştiren ve 7 milyon liraya mal olan kavşağa Devrim Şehidimiz Mustafa Fehmi Kubilay’ın adının verilmesinden dolayı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na teşekkür etti.


İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Menemen Esatpaşa Mahallesi’nde yaptığı Köprülü Kavşak, törenle hizmete açıldı. Menemen ilçesinin iki yakasını birleştiren ve Devrim Şehidi Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay’ın adının verildiği kavşağın açılış törenine; İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel, Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, İlçe Belediye Başkanları,CHP İzmir Milletvekili Adayları, Siyasi Parti Temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar, Sivil Toplum Örgütleri Başkanları ve vatandaşlar katıldı.


Şahin; Kocaoğlu’na kavşağa Kubilay adının verilmesinden dolayı teşekkür etti.

Yapılan köprülü kavşağın Menemen için çok önemli olduğuna dikkat çeken Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin; “Bugün burada ilçemiz adına Büyükşehir Belediyemizin yapmış olduğu Şehit Kubilay Köprülü Kavşağı’nı birazdan hizmete açacağız. Gerçekten bizim için anlamlı bir gün. Ben bu köprünün yapımında emeği geçen herkese, özellikle Büyükşehir Belediye Başkanımız Aziz Kocaoğlu’na, burada çalışan arkadaşlarımıza, inşaatı gerçekleştiren firmaya şahsım ve tüm hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin konuşmasının sonunda, köprünün isminin laikliğin simgeleşmiş ismi yedek subay Mustafa Fehmi Kubilay adının verilmesinden dolayı Aziz Kocaoğlu’na teşekkür etti.


Kocaoğlu; Tahir Şahin’e bir kez daha başsağlığı diledi

İzmir Büyük Şehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise konuşmasına, geçtiğimiz gün babası Ramiz Şahin'i kaybeden Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin'e baş sağlığı dileyerek başladı. Kocaoğlu; evlerin çok yakınından geçen bu kavşağın zor bir proje olduğunu ancak açılışını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi. Başkan Kocaoğlu,  44 çam ağacını kurtarmak için projede değişiklik yaptıklarını, kavşak ve bağlantı yollarının 7 milyon liraya mal olduğunu söyledi.

Kocaoğlu, “Başkan Şahin, 150 bini aşan kişiye aynı hizmeti götürüyorsa yaptığı ulvi bir iştir”

Konuşmasında, genel seçimlerin İzmir Büyükşehir Belediyesi üzerinden yürütülmesini eleştiren Başkan Kocaoğlu; “Siyaset; kimsenin işine,  gücüne,  ahlakına,  çoluğuna,  çocuğuna,  yaşam biçimine,  inancına,  ırkına,  dinine,  diline laf atmadan, kendi yapacağın hizmetleri söyleyerek yapılacak bir iştir. Ve eğer adam gibi yapıyorsan;  genel siyasetçi olarak 78 milyon insanını, yerel siyasetçi olarak İzmir'de 4 milyon 150 bin İzmirli'yi, tıpkı Menemen Belediye Başkanımız Tahir Şahin gibi 150 bini aşkın Menemenliye köylü, kentli ayrımı yapmaksızın aynı hizmeti veriyorsan, yaptığın ulvi bir görevdir.  Ama siz siyaseti her türlü ticarete,  hizmet dışı işlere alet ederseniz, siyaset kurumu kirlenir.  Siyaset kurumu kirlenince, sağlıklı insanlar siyasetten kaçar. O zaman ülkeyi sağlıksız insanlar yönetir” dedi.


Konuşmaların ardından Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, Başkan Kocaoğlu'na Menemen’e özgü topraktan yapılan vazo ile ilçede yetişen ürünlerden oluşan bir meyve sepeti hediye etti. Esatpaşa Mahallesi sakinleri de Başkan'a teşekkür ederek çiçek sundular.

Kaskatlı havuz ve çocuk oyun alanları da var

Törenin ardından, Şehit Kubilay Köprülü Kavşağı ile birlikte bağlantı yolları da hizmet vermeye başladı. Köprülü kavşak, TCDD’nin şehirlerarası tren yolu hattı ile İZBAN hattının üzerinden aşarak Menemen 1211 Sokak ile Atatürk Caddesi’ni birbirine bağlıyor. Kavşak ve bağlantı yolları için 770 metrekarelik köprü, 350 metre uzunluğunda istinat duvarı, 1.2 kilometre yol ve tretuvar yapımı gerçekleştirildi. Kamulaştırma bedeli ile birlikte 7 milyon TL’ye mal olan proje kapsamında yeşil alan ve peyzaj, kaskatlı havuz, çocuk oyun alanı düzenlemesi yapıldı.

 


 
Menemen Belediyesi © 2008
Şehit Kemal Cd.No:5 Menemen - İZMİR
Telefon: (232) 832 16 65 Faks: (232) 832 00 06  
www.menemen.bel.tr - iletisim@menemen.bel.tr