Güncel Aktiviteler


Sinemamızda Bu Hafta

Linkler

Menemen’liler Sokak İftarında Buluşuyor.


Menemen Belediyesi’nin 9 yıldır aralıksız sürdürdüğü sokak iftarları bu yıl da yoğun ilgi görüyor. Menemen Belediyesi’nin bu yıl ilk olarak Doğa Mahallesi’nde düzenlediği sokak iftarına, 600 mahalle sakininden yaklaşık 500’ü katıldı.Her Ramazan ayında olduğu gibi bu yıl da sokak iftarları öncesinde Menemen ilçe protokolü iftar sofrasında buluşturuldu. Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin’in ev sahipliğinde,

Menemen’liler Sokak İftarında Buluşuyor.

 

Menemen Belediyesi’nin 9 yıldır aralıksız sürdürdüğü sokak iftarları bu yıl da yoğun ilgi görüyor. Menemen Belediyesi’nin bu yıl ilk olarak Doğa Mahallesi’nde düzenlediği sokak iftarına, 600 mahalle sakininden yaklaşık 500’ü katıldı.


Her Ramazan ayında olduğu gibi bu yıl da sokak iftarları öncesinde Menemen ilçe protokolü iftar sofrasında buluşturuldu. Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin’in ev sahipliğinde, Tepe Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen iftar sofrasına; Menemen Kaymakamı Mustafa Gürdal’ın yanı sıra Kamu Kurum ve Kuruluşları Yöneticileri, Belediye Meclis Üyeleri, Siyasi Partilerin İlçe Başkanları, Sivil Toplum Örgütleri Yöneticileri ve Muhtarlar da katıldı.


Başkan ŞAHİN; “Sokak İftarlarımız Türkiye’ye örnek…”

Ramazan ayı süresince her gün farklı bir mahallede düzenlenecek sokak iftarlarına ise 600 nüfuslu Doğa Mahallesi’nden başlayan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, mahalle sakinlerinin tamamına yakınının iftar sofrasına katılımından duyduğu memnuniyeti belirterek; “2006 yılına kadar her gün kurduğumuz iftar çadırından iftar yemeği dağıtıyorduk. İftar soframıza gelenlerin çoğu aynı vatandaşlarımız oluyordu. 8 yıl önce çadırda iftar sofrası kurmayı bırakıp, ilçenin değişik yerlerinde sokak iftarı kurmaya başladık. 8 yıl önce ilk sokak iftarımızı açtığımızda durumu iyi olan vatandaşlarımız, sokak iftarlarımızı yoksul insanlarımız için kurduğumuzu düşünerek iftar sofralarımıza gelmekten çekindi. İkinci ve üçüncü yıllarımızda zengin yoksul demeden herkes sokak iftarlarımıza geldi. Bizim amacımız ilçemizde birlik ve beraberliği, yardımlaşma duygusunu artırmaktı. Sokak iftarlarımızın aradan geçen 9 yıl süresince Türkiye’ye örnek bir proje olduğuna inanıyorum” dedi.

“Her yıl 50 bin kadar hemşehrimizle iftar sofrasında buluşuyoruz”

Her gün farklı bir mahallede gerçekleşen iftar sofraları aracılığıyla her yıl yaklaşık 50 bin hemşehrisiyle iftar sofrasında buluştuğunu hatırlatan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin; iftar sofralarına gelen vatandaşlara, Menemen Belediyesi aşçıları tarafından hazırlanan Türk mutfağının seçkin yemeklerinin ikram edildiğini söyleyerek; “Vatandaşlarımız bir taraftan masalarına kadar getirilen leziz yemeklerle oruçlarını açarken, unutulmaya yüz tutmuş Ramazan eğlenceleriyle de gönüllerince eğlenme imkanı buluyor. Her iftar sofrasında ve Ramazan ayı süresince Cumhuriyet Meydanımızda; meddah, gölge oyunu, Aşuk ile Maşuk, illüzyon, Hacivat ve Karagöz gösterilerinden oluşan Ramazan eğlenceleri gerçekleştiriliyor. Vatandaşlarımıza gül suyu ve Osmanlı şırası ikram edilen etkinliklerde, çocuklarımıza ise uçan balon, macun, patlamış mısır gibi ikramlarımız oluyor. Ramazan ayının tüm güzellikleriyle ilçemizde yaşatılmasında emeği geçen, Menemen Belediye Ailesi’nin her bir emekçisine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 


 
Menemen Belediyesi © 2008
Şehit Kemal Cd.No:5 Menemen - İZMİR
Telefon: (232) 832 16 65 Faks: (232) 832 00 06  
www.menemen.bel.tr - iletisim@menemen.bel.tr