Güncel Aktiviteler


Sinemamızda Bu Hafta

Linkler

Menemen’den teröre bayraklı tepki


Son günlerde yeniden ülke gündeminin ilk sırasına oturan terör saldırılarına karşı tepkisini, Menemen’in ana caddelerini Türk Bayrakları ile donatarak ortaya koyan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin; birlik ve beraberliklerini göstermek adına tüm hemşehrilerine bayrak asma çağrısı yaptı. Son 45 günde terör örgütlerince kurulan hain pusular ve saldırılar sonucunda 55 güvenlik görevlisinin şehit olduğuna dikkat


Menemen'den Teröre Bayraklı Tepki

Son günlerde yeniden ülke gündeminin ilk sırasına oturan terör saldırılarına karşı tepkisini, Menemen’in ana caddelerini Türk Bayrakları ile donatarak ortaya koyan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin; birlik ve beraberliklerini göstermek adına tüm hemşehrilerine bayrak asma çağrısı yaptı.

Son 45 günde terör örgütlerince kurulan hain pusular ve saldırılar sonucunda 55 güvenlik görevlisinin şehit olduğuna dikkat çeken Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, “Son 45 günde 55 polis ve askerimiz hain saldırılar sonucunda şehit olmuştur.  Yurdun dört bir yanından yükselen şehit acısı tüm Türkiye’yi sararken; şehitlerimiz, arkalarında yetimler, gözü yaşlı ana babalar, eşler bırakmıştır. Her ne gerekçeyle olursa olsun terör olaylarına katılan yada destek verenleri nefretle kınıyoruz” dedi.


Menemen’de örnek birliktelik…

Belediye hizmet binaları ve ilçe merkezindeki caddeleri Türk Bayrakları ile donatarak, yaşanan hain saldırılara karşı Menemenlilerin tepkisini ortaya koymak istediklerini söyleyen Başkan Tahir Şahin; “Hain pusularda şehadete yürüyen şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Yeni şehit haberleri duymamak için, özellikle şu günlerde her zamankinden daha da çok birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gerekmektedir. 17 yıldır Belediye Başkanlığı görevini yürüttüğüm Menemen’de, yurdun dört bir yanından farklı inanç ve kültürlere sahip hemşehrilerimiz barış ve huzur içerisinde yaşıyor. Bu birlik sayesinde Menemen her geçen gün daha da gelişiyor, güzelleşiyor. Menemen’de yakaladığımız bu örnek birlikteliğin tüm Türkiye’de yaşatılması gerekiyor. Terörün panzehiri, birlik ve beraberlikten geçer” diye konuştu.

Başkan ŞAHİN’den “BAYRAK” çağrısı…

Son günlerde yeniden ülke gündeminin ilk sırasına oturan terör saldırılarına karşı Menemenlilerin birlik ve beraberliğini göstermek amacıyla,  tüm hemşerilerine ev ve işyerlerini bayraklarla donatma çağrısında bulunan Başkan Tahir Şahin; “Alevi- Sunni, Türk-Kürt, Laz-Boşnak-Çerkez demeden, barış ve huzur içerisinde Menemen’de kardeşçe yaşamayı başarmış tüm hemşerilerimin barışa olan inancının sonuna kadar sürmesini temenni ediyorum. 19 Ekim 2011’de,PKK’nın hain saldırılarıyla, Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde 24 askerimizin şehit düşmesi sonrasında Menemen’de düzenlediğimiz ‘Teröre Lanet Yürüyüşü’ne 20 bin kadar hemşerimiz destek vermişti. Bugün de aynı duyarlılığı hemşerilerimizden bekliyor, hain saldırılara tepki olarak tüm hemşerilerimi evlerine ve işyerlerine Türk Bayrağı asmaya davet ediyorum" ifadelerini kullandı.


Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet…

Her bir karış toprağı şehit kanlarıyla sulanmış aziz vatanımızı içten ve dıştan bölmek isteyen şer güçlerin dün olduğu gibi bugün de işbaşında olduğunu ifade eden Başkan Şahin açıklamalarına şöyle devam etti; “Kanla, irfanla kurduğumuz Cumhuriyetimize bu gün de saldırılar devam ediyor. Bu şer güçler, dün nasıl bu ülkeden bir karış toprak alamadıysa, bugün de yarın da alamayacaklar. Çünkü biz öyle inançlıyız ki; tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet altında yaşayacağız. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, Aziz Şehitlerimizin emanetine sonsuza değin sahip çıkacağız.”("2011 Yılında düzenlediğimiz Teröre Lanet yürüyüşümüzden...")

 


 
Menemen Belediyesi © 2008
Şehit Kemal Cd.No:5 Menemen - İZMİR
Telefon: (232) 832 16 65 Faks: (232) 832 00 06  
www.menemen.bel.tr - iletisim@menemen.bel.tr