Güncel Aktiviteler


Sinemamızda Bu Hafta

Linkler

MEBGEM'den Başkan Şahin'e Teşekkür Ziyareti


Menemen Belediyesi Gençlik Eğitim Kurs Merkezi (MEBGEM)’nde eğitim görüp, girdikleri Üniversite ve TEOG sınavında başarılı olan öğrenciler, Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin’e teşekkür ziyaretinde bulundu. Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin'in “Eğitimde Fırsat Eşitliği” yaratmak adına 2011 yılında kurduğu MEBGEM’de 2014-2015 eğitim-öğretim döneminde kursa katılan öğrencilerin 142’si TEOG,


MEBGEM ÖĞRENCİLERİNDEN BAŞKAN ŞAHİN’E TEŞEKKÜR ZİYARETİ

 

Menemen Belediyesi Gençlik Eğitim Kurs Merkezi (MEBGEM)’nde eğitim görüp, girdikleri Üniversite ve TEOG sınavında başarılı olan öğrenciler, Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin’e teşekkür ziyaretinde bulundu.

Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin'in “Eğitimde Fırsat Eşitliği” yaratmak adına 2011 yılında kurduğu MEBGEM’de 2014-2015 eğitim-öğretim döneminde kursa katılan öğrencilerin 142’si TEOG, 160’sı ise üniversite sınavlarında hedeflediği başarıyı yakaladı.


Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, katılımın fazlalığı nedeniyle teşekkür ziyaretine gelen öğrenci ve velilerini Belediye Meclis Toplantı salonunda ağırladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan ziyarette, girdikleri sınavlarda başarı gösteren öğrencileri temsilen Özge Derin, Buse Topçu ve veliler adına da Nadire Kılıç konuşma yaptılar.

MEBGEM sayesinde hayallerine kavuştular

Konak Atatürk Anadolu Lisesi’ni kazanan Özge Demir;  2 yıldır eğitim gördüğü MEBGEM’in sınavlara hazırlanmasında çok büyük etkisi olduğunu ve bu sayede arzu ettiği okulu kazandığını ifade ederek; “Eğitimdeki başarılarımıza katkıda bulunmanın ötesinde, yeni arkadaşlıklar edinmemizi de sağlayan sosyal bir ortamı bizlere sunan Belediye Başkanımız sayın Tahir Şahin’e çok teşekkür ederiz” dedi.  Erzurum Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazan Buse Topçu ise konuşmasında, 1 yıldır eğitim gördüğü MEBGEM sayesinde hayallerine kavuştuğunu söyledi.


Çiğli Fen Lisesi’ni kazanan İsmail Kılıç’ın annesi Nadire Kılıç ise tüm veliler adına yaptığı konuşmada şunları söyledi, “Çocuklarımız, güvenle ve huzurla gönderdiğimiz Kurs Merkezi’nde aldıkları eğitimle, sene sonunda girdikleri sınavlarda başarı göstererek çok güzel okullar kazandılar. Değerli Belediye Başkanım, Kurs Merkezi Müdürümüz ve Öğretmenlerimiz, çocuklarımızın parasız ve kaliteli bir eğitim almasına olanak sağladığınız için hepinize teşekkür ederim.”

Başkan ŞAHİN; “Yaptığımız en iyi işlerden birisi MEBGEM”

4 dönemdir Belediye Başkanlığı görevini sürdüren Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin konuşmasında; “Sizlerin, annelerinizin, babalarınızın, ablalarınızın, dayılarınızın, teyzelerinizin oylarıyla seçildim ve ilçemizde görev yapmaya çalışıyorum. Bu süre içerisinde pek çok iş yaptık. Yıllar önce Belediye Meclis Toplantısında bu dershane fikrini dile getirdiğimizde, muhalif bir partiden arkadaşımız çok güzel bir cümle kurmuştu; ‘Pek çok iş yaptınız ama en güzel işi, en doğru işi şimdi yaptınız sayın Başkan’ dedi. Eğitim olarak en güzel işi yaptığımızın farkındayız” dedi.

 

“Eğitime harcanan her kuruş helal olsun”

Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, dershane fiyatlarının 3.000 ile 4.000 TL arasında olduğuna dikkat çekerek; “Paralı eğitim gören çocuklarımızla, dar gelirli yoksul çocuklarımızı nasıl yarıştırabiliriz, nasıl dengeleriz, nasıl eşitleriz anlayışıyla yola çıktığımızı defalarca söyledim. Bu süre içerisinde paralı eğitimle, parasız eğitim arasında pek fark olmadığını da gördük. Eğitime harcanan her kuruş helal olsun. Eğitimde tasarruf olmaz diyorsak tek sebebi bu ülkenin; tek vatan, tek bayrak, tek devlet, tek millet olmasını istediğimiz içindir. Bu ülke tek vatan kaldı, tek bayrak, tek millet, tek devlet kaldı. Kimin sayesinde, sizin gibi gençlerimiz, çocuklarımız sayesinde. Bu ülkeyi bölmeyin, böldürtmeyin, tuzaklara gelmeyin, sizden sadece bunu istiyoruz. Atatürk’ün dediği gibi bu ülke gençlere emanet, bu ülkenin sizlere ihtiyacı var. Hepinizin yolu açık olsun. Annenizi ve babanızı, Belediye Ailesine güvendikleri için yürekten alkışlıyoruz” dedi.


Ziyaretin sonunda MEBGEM öğrencileri, Başkan ŞAHİN’e çiçek sunarak teşekkürlerini ilettiler.

 


 
Menemen Belediyesi © 2008
Şehit Kemal Cd.No:5 Menemen - İZMİR
Telefon: (232) 832 16 65 Faks: (232) 832 00 06  
www.menemen.bel.tr - iletisim@menemen.bel.tr