Güncel Aktiviteler


Sinemamızda Bu Hafta

Linkler

Onursal Başkan Tahir Şahin'den Kongre Müjdesi


2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Menemen Belediyespor Kulübü, Olağan Genel Kurul Toplantısı ile yeni yönetimini belirledi. Kulübün Onursal Başkanı ve Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, kongrede sarı lacivertli renklere gönül vermiş taraftarlara müjde vererek, tribün kapasitesinin yaklaşık 5000’e çıkarılacağını söyledi. Menemen Belediyespor Kulübü Tesislerinde düzenlenen kokteylin ardından


ONURSAL BAŞKAN TAHİR ŞAHİN’DEN KONGRE MÜJDESİ

2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Menemen Belediyespor Kulübü, Olağan Genel Kurul Toplantısı ile yeni yönetimini belirledi. Kulübün Onursal Başkanı ve Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, kongrede sarı lacivertli renklere gönül vermiş taraftarlara müjde vererek, tribün kapasitesinin yaklaşık 5000’e çıkarılacağını söyledi.

Menemen Belediyespor Kulübü Tesislerinde düzenlenen kokteylin ardından gerçekleşen kongreye, 159 üyeden 115’i katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlatılan kongre öncesinde Menemen Belediyespor Kulübü Onursal Başkanı ve Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin; Menemen Belediyespor Kulübü eski başkanlarına sarı lacivertli camiaya katkılarından dolayı teşekkür plaketi sundu. Eski Kulüp Başkanları Abdulah Üçyol, Murat Yüksel, Kamil Gedik, Muammer Aslan, İsmail Akıncı, Armağan Öktenoğlu ve Aydın Şahin’e teşekkür plaketlerini takdim eden Başkan Tahir Şahin’in Divan Başkanlığı’nı yürüttüğü kongrede, divan katipliklerine ise Hilmi Kurtoğlu ve Ali Yanar seçildi.


Yeni Yönetim 13 kişiden oluştu

Kulübün faaliyet raporu ve gelir-gider bütçesinin okunarak onaylanmasının ardından, 11 kişiden oluşan Kulüp Yönetiminin yeni dönemde 13 kişiden oluşması kararlaştırıldı. Açık oylamanın yapıldığı tek liste üzerinden gidilen seçimde, oy çokluğu ile 3 yıl süreyle görev yapacak yeni yönetim oluşturuldu. Yeni yönetimde şu isimler yer aldı; Aydın Şahin, Mustafa Sevinç, Nadir Şenel, Mustafa Uzunallı, Kazım Tekçe, Mesut Sencer, Fatih Yanar, Uysal Eren, Ünal Tanrıverdi, Zafer Körpe, Ufuk Anık, Ender Günbay, Ercan Dadacan.

Başkan ŞAHİN; “Spor sınırları kaldıran bir dildir”

Menemen Belediyespor Kulübü genel kurul toplantısında konuşan Onursal Başkan Tahir Şahin, sporun sınırları kaldıran bir dil olduğunu söyleyerek, “1999’da ilk Belediye Başkanlığı görevine geldiğimde, Kulübün anahtarı Kaymakamlıktaydı. Kulübümüz kapanma noktasına gelmişti. O günden bugüne çok büyük emeklerimiz ve emekleriniz var. Spor sınırları kaldıran bir dildir. Sporun altında kardeşlik, barış var. Biz bunu yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Menemen Belediyespor’un şampiyonluk hedefine emin adımlarla ilerlediğini söyleyen Başkan Şahin, “Eğer Play Off’tan elenmeseydik bu sene PTT lig de oynayacaktık. Belki bu sene yaparız. Elimizde iyi bir jenerasyon var. Daha 5-6 yıl elindeki futbolcu ile oynayabilecek bir takım var. Bundan yararlanmak lazım. Takviyelerle PTT ligde de şampiyon olabilirsin. Futbolda bunların hepsi var” dedi.

“Çocukları köprü altında oynamaktan kurtarıyoruz”

Menemen Belediyespor Kulübü’nün çok önemli tesislere sahip olduğuna dikkat çeken Başkan Tahir Şahin, 6 doğal ve 2 suni çim sahaya sahip Menemen’de spora desteklerinin devam edeceğini ifade ederek; “Sporu çok seviyorum. Spora ve futbola katkı vermeye devam edeceğim. Çocuklara, Kulübün altyapısında hizmet etmek hoşuma gidiyor. Yarışmacı takımlardan öte, çocukları köprü altında oynamaktan kurtarıyoruz” diye konuştu.


Menemen’e UEFA standartlarında stat….

Menemen Şehir Stadında yeni bir düzenlemeye gidileceğini açıklayan Başkan Tahir Şahin, ilçesine UEFA standartlarında 13 bin kişilik stat yapılması için siyasilerden destek isteyerek şunları söyledi; “İnşallah sahamızda 5 bin kişilik karşılıklı tribün projesini hayata geçireceğiz. Mimari proje bitti, statik proje çalışmaları yapılıyor. Bittiğinde de gelecek sezona yetişecek şekilde 4897 kişilik tribün projemiz hazır olacak ve başaracağız inşallah. Ama bu da yeterli değil. Biz bu yatırımı PTT lige çıkacağımızı düşündüğümüz için düşünüyoruz. Bizim esas hedefimiz şu olmalı; en az 13 bin kişilik UEFA standartlarında daha büyük bir futbol stadyumu. Bunun Yeri de Ulukent. Uluket’te mevcut sahamızın orada 23 dönüm Maliye Hazinesi’ne ait bir arazi var. Menemen Belediyesi olarak oraya futbol sahası yapılması için Milli Emlak’tan o araziyi istedik. Eğer Milli Emlak, Maliye Bakanlığı Menemen Belediyesine bu yeri tahsis etsin, iki yıl içerisinde oraya stat yaptıracağım. Şimdi burada siyasilerden yardım istiyorum. Hatta şartlı versinler, üç yıl içinde yapmazsam geri alsınlar. Bu ilçe büyüyor. Kuzeyin yıldızı. Benim değil, hepimizin eseri olacak. Yardım edin yapalım. Birlik beraberlik halinde yapılır bu işler. Bu Kulüp kimseye boğun eğmeden ilelebet kalsın, bu kulüp yürüsün, benim derdim bu. Umarım Menemen Belediyesporumuzu PTT lig ve ardından Süper Lig’de görürüz. Bir sözüm vardı, umarım Fenerbahçe’yi buraya getiririz.”


Menemen Belediyespor Kulübü’nün Olağan Genel Kurul Toplantısı, yeni yönetimin Kulübün Onursal Başkanı ve Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirmesi ile sona erdi.

 


 
Menemen Belediyesi © 2008
Şehit Kemal Cd.No:5 Menemen - İZMİR
Telefon: (232) 832 16 65 Faks: (232) 832 00 06  
www.menemen.bel.tr - iletisim@menemen.bel.tr