Güncel Aktiviteler


Sinemamızda Bu Hafta

Linkler

Başkan ŞAHİN; “Gazilerimiz Bizim Baş Tacımız”


Menemen’deki Muharip Gaziler, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin’i makamında ziyaret etti. Gazileri tüm müdürleri ile birlikte kapıda karşılayan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, “Gazilerimiz bizim baş tacımızdır” dedi.Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Gazi’ unvanının verildiği 19 Eylül tarihi öncesinde,

Başkan ŞAHİN; “Gazilerimiz Bizim Baş Tacımız”

 

Menemen’deki Muharip Gaziler, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin’i makamında ziyaret etti. Gazileri tüm müdürleri ile birlikte kapıda karşılayan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, “Gazilerimiz bizim baş tacımızdır” dedi.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Gazi’ unvanının verildiği 19 Eylül tarihi öncesinde Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin’i makamında ziyaret eden Menemen Muharip Gaziler Derneği üyeleri, Başkan Tahir Şahin ve ünite müdürleri tarafından kapıda karşılandı.


Gazileri makamında ağırlayan Başkan Tahir Şahin konuşmasında, “Gazilerimiz bizim baş tacımızdır. Sizin bizde ve güzel ilçemizde çok ayrı bir yeriniz var. Kurtuluş Savaşı’nda başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşları, tüm Şehitlerimiz ve Gazilerimizin, bu vatan toprakları üzerindeki emekleri ve katkıları asla göz ardı edilemez. Şayet Kurtuluş Savaşımızdaki Şehitlerimiz ve Gazilerimiz olmasaydı, biz burada bu konuşmayı yapamazdık. Atatürk’ün ‘Bağımsızlık Benim Karakterimdir’ sözünü hiçbir zaman unutmadık ve unutmaya da niyetimiz yok. Son günlerde ülkemizin içinde bulunduğu PKK terörü belasını hepimiz biliyoruz. Sadece 7 Haziran seçimlerinden bugüne 131 polis ve askerimizi PKK teröründe şehit verdik. Şehitlerimiz olduğu gibi Gazilerimiz de var. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, Gazilerimize de acil şifalar diliyoruz. Sizin bu memleket için yaptıklarınızı hiçbir Türk vatandaşı unutmaz” dedi.

 

Başkan Şahin’den Çanakkale örneği…

Türkiye’yi bölmek isteyen iç ve dış güçlerin dün olduğu gibi bugün de faaliyetlerine devam ettiğini belirten Başkan Tahir Şahin, “Türk-Kürt kardeşliğini bozmak isteyip de bu memleketi bölüp parçalamak isteyen güçler var. Türk-Kürt kardeş kardeşe bu ülkede yaşayacağız. Alevisi, Sunnisi, Doğulusu, Batılısıyla hep birlikte yaşayacağız. Çok analar ağladı. Belki ağlamaya devam edecek; bu vatan, bu bayrak, bu devlet, bu millet, bağımsızlığımız için. İllaki barış diyoruz, ama barışın olmadığı yerde de bağımsızlığımızı savunmak için daha analarımız ağlamaya hazırdır. İnşallah hiçbir anamız bir daha ağlamaz. Ama bağımsızlık mücadelemizi mutlaka vereceğiz” diye konuştu.

Çanakkale Şehitliğinde Türk ve Kürt vatandaşlarımızın birlikte yattığını ifade eden Başkan Şahin, herkesi Çanakkale Şehitliğini görmeye davet ederek, tüm Gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutladı.


Menemen Muharip Gaziler Derneği Başkanı Murat Gürçayır ise konuşmasında, “Türkiye Cumhuriyeti devleti kan ve irfanla, Şehitler ve Gazilerle kuruldu. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bekası da yine Şehitlerimiz ve Gazilerimizle olacaktır. Bizleri çok iyi anlayan değerli bir Belediye Başkanımız var. Maddi manevi her konuda desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi. Menemenli Muharip Gazilerin Belediye Başkanı Tahir Şahin’i ziyareti, çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

 


 
Menemen Belediyesi © 2008
Şehit Kemal Cd.No:5 Menemen - İZMİR
Telefon: (232) 832 16 65 Faks: (232) 832 00 06  
www.menemen.bel.tr - iletisim@menemen.bel.tr