Güncel Aktiviteler


Sinemamızda Bu Hafta

Linkler

Fotoğrafçılık Kulübü Menemen'i Fotoğrafladı


Menemen’in Villakent Mahallesi sakinlerinin kurduğu Villakent Elele Derneği bünyesinde faaliyet gösteren Fotoğrafçılık Kulübü üyeleri, Menemen Belediyesi’nin katkılarıyla ilçenin tarihi ve doğal güzelliklerini fotoğraf sanatçısı gözüyle keşfetme imkanı buldu. Menemen’i gezip görerek fotoğraflama imkanı bulan 30 kadar kursiyer; Menemen’e özgü kırmızı çamurdan üretilen


FOTOĞRAFÇILIK KULÜBÜ MENEMEN’i  FOTOĞRAFLADI

Menemen’in Villakent Mahallesi sakinlerinin kurduğu Villakent Elele Derneği bünyesinde faaliyet gösteren Fotoğrafçılık Kulübü üyeleri, Menemen Belediyesi’nin katkılarıyla ilçenin tarihi ve doğal güzelliklerini fotoğraf sanatçısı gözüyle keşfetme imkanı buldu.


Menemen’i gezip görerek fotoğraflama imkanı bulan 30 kadar kursiyer; Menemen’e özgü kırmızı çamurdan üretilen çömleklerin üretildiği atölyelere ziyaretle güne başladı. Devrim Şehitlerimiz Mustafa Fehmi Kubilay ile Bekçi Hasan ve Şevki Bey’in Yıldıztepe’deki Anıtı’nı ziyaret eden kursiyerler daha sonra Menemen Belediyesi Tepe Sosyal Tesisleri, Belediye Hizmet Binası ve Tarihi Taşhan Çarşısı’nı ziyaret ettiler.

Menemen Belediyesi’nin özellikle bayanların işsiz kalmasını önlemek adına Taşhan’da hayata geçirmiş olduğu projelerden birisi olan Fason Üretim Merkezi’nde incelemelerde bulunan kursiyerler; Taşhan Çarşısı içinde bulunan el sanatlarına yönelik çalışmaların yapıldığı atölyeleri gezip bilgi alarak, bol bol fotoğraf çekme fırsatı yakaladılar.


Villakent Elele Derneği Başkanı Kamuran Bakkal, bu gezilerle Fotoğrafçılık Kulübü’nün saha eğitimlerini gerçekleştirdiklerini söyleyerek; “Çevremizde bulunan yerleri tanımak ve tanıtmak amacıyla bu gezileri düzenliyoruz. Daha önceleri Kuş Cenneti ve Doğal Yaşam Parkı’na gezi düzenlemiştik. Son gezimiz olan Menemen’de ise çömlek imalathanelerini, Tepe Sosyal Tesislerini, Kubilay Anıtı’nı, Belediye Hizmet Binası ve Tarihi Taşhan Çarşısı’nı gezme ve fotoğraflama şansını yakaladık. Bu gezinin son derece verimli geçtiğini söyleyebiliriz. Bizlere bu imkanı sağlayan Menemen Belediye Başkanımız Tahir Şahin’e çok teşekkür ediyoruz” dedi.


 


 
Menemen Belediyesi © 2008
Şehit Kemal Cd.No:5 Menemen - İZMİR
Telefon: (232) 832 16 65 Faks: (232) 832 00 06  
www.menemen.bel.tr - iletisim@menemen.bel.tr