Güncel Aktiviteler


Sinemamızda Bu Hafta

Linkler

BAŞKANLIK KUPASI’NDA ŞAMPİYON ANADOLU


24 Şubat’ta başlayan Menemen Belediyesi Başkanlık Kupası Futbol Turnuvası’nda şampiyon, penaltı atışlarıyla belirlendi. Normal süresi ve uzatma bölümü 1-1 biten final maçında Anadolu Gençlik, penaltılarda Asarlık Gençlerbirliği’ne 6-5’lik üstünlük sağlayarak şampiyon oldu.


Birbirinden çekişmeli ve heyecanlı maçların yaşandığı Menemen Belediyesi Başkanlık Kupası Futbol Turnuvası, 18-35 yaşları arasında 400 kadar lisanslı ve lisanssız sporcunun katılımıyla gerçekleşti. 3 aydır devam eden, 17 takımın katıldığı turnuvadaki 4 gruptan ilk 2 sırayı alan takımlar çeyrek finale çıktı. Eleme usulü oynanan çeyrek ve yarı final maçlarının ardından final maçı Asarlık Gençlerbirliği ile Anadolu Gençlik arasında oynadı.

 19 Mayıs’ta Şampiyon Anadolu

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 99. Yıldönümünde, Menemen İlçe Stadyumunda oynanan final maçında ilk gol penaltıdan geldi. 39. dakikada Asarlık Gençlerbirliği, Hakan’ın golüyle 1-0 öne geçti. 53. Dakikada ise Anadolu Gençlik, Umut ile beraberliği yakaladı. Normal süresi ve uzatma bölümü 1-1 biten final maçında Anadolu Gençlik, penaltılarda Asarlık Gençlerbirliği’ne 6-5’lik üstünlük sağlayarak şampiyon oldu.

 Şampiyona Yarım Altın

Final maçının bitmesiyle birlikte ödül töreni gerçekleştirildi. Menemen Belediyesi Başkanlık Kupası Futbol Turnuvası 3.’sü Yıldız Spor, 2. Asarlık Gençlerbirliği ve şampiyon Anadolu Gençlik oyuncularına madalya ve kupa ödülleri verildi. Turnuvaya katılan tüm takımlara ve turnuvada görev alan hakemlere plaket verildi. Turnuvada Centilmenlik Kupası’nın sahibi ise Ahıhıdır Gençlik oldu.
Turnuva 2.’si Asarlık Gençlerbirliği oyuncuları çeyrek altın, şampiyon Anadolu Gençlik oyuncuları ise yarım altın ile ödüllendirildi. Anadolu Gençlik oyuncularından Umut Koç bir yarım altın da, attığı 14 gol ile turnuvanın Gol Kralı olduğu için aldı.

 Başkan ŞAHİN; “Kazanan Menemen oldu”

Başkanlık Kupası Futbol Turnuvası’nın başarılı bir şekilde gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin; “3 aydır devam eden Başkanlık Kupası Futbol Turnuvamıza 400 kadar sporcu katıldı. Takımlarını desteklemek için binlerce vatandaşımız tribünleri doldurdu. Türkiye’nin farklı bölgelerinden, farklı kültürlerden insanlarımız arasındaki kardeşliği, birlikteliği artıran bu gibi etkinliklerimize destek veren tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Turnuvanın şampiyonu Anadolu Gençlik oldu ama bence bu turnuvadan Menemen'de çok şey kazandı. İnsanlarımızı kahve köşelerinden çekip spor yapmaya yönlendirebiliyorsak, tek bir vatandaşımızı bile sporla buluşturabiliyorsak bu bizim mutlu olmamıza yetecektir” dedi.

 


 
Menemen Belediyesi © 2008
Şehit Kemal Cd.No:5 Menemen - İZMİR
Telefon: (232) 832 16 65 Faks: (232) 832 00 06  
www.menemen.bel.tr - iletisim@menemen.bel.tr