Güncel Aktiviteler


Sinemamızda Bu Hafta

Linkler

MENEMEN “TAHİR ŞAHİN” DEDİ


İzmir'in kıdemli Belediye Başkanlarından Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, CHP Menemen İlçe Başkanlığı’na adaylık dosyasını binlerce Menemenlinin desteğiyle sundu. Belediye Ailesi, Sivil Toplum Örgütleri, Muhtarlar ve hemşehrilerinin sevgi seline karanfiller sunarak karşılık veren Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, “Acaba Tahir Şahin CHP’den aday gösterilmezse ne yapar, başka yerlere gider mi?” şeklinde kamuoyuna yansıyan dedikodulara şu sözlerle son noktayı koydu; “Aday yapılsam da yapılmasam da burada doğdum, burada öleceğim.”

Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, 1999 yılından bugüne Belediye Başkanlığı görevini yürüttüğü Menemen’de hemşehrilerine bir dönem daha hizmet etmek adına, CHP Menemen İlçe Başkanı Kazım Hürol Taklak’a aday adaylığı dosyasını sundu.
Belediye Başkanı Tahir Şahin’e ilk destek, ‘Ailem’ dediği Menemen Belediyesi emekçilerinden geldi. Ellerinde Türk Bayrakları Menemen Belediyesi önünde toplanan Belediye çalışanları, “Menemen Senindir, Senin Kalacak”, “Tahir Şahin Nerede, Biz Oradayız” sloganları eşliğinde Başkan Tahir Şahin’e adaylık açıklamasını yaptığı Menemen Cumhuriyet Meydanı’na kadar eşlik etti. Bando ekibinin marşları eşliğinde yürüyen kortejin önünde eşi Nurdan Şahin ve Belediye Meclis Üyeleriyle birlikte yer alan Başkan Şahin, hemşehrilerinin sevgi seline karanfiller sunarak karşılık verdi.
Kortej, Cumhuriyet Meydanı’na geldiğinde, aralarında Sivil Toplum Örgütleri Başkanları ve Muhtarların da yer aldığı coşkulu bir kalabalık tarafından alkışlarla karşılandı. Binlerce Menemenlinin katılımıyla Başkan Şahin’in adaylık açıklaması adeta görkemli bir şölene dönüştü. İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Aday Adayı Cevat Durak, CHP İzmir İl Başkan Yardımcıları Sadettin Coşkuner ve Adnan Albay ile İl Yöneticisi Ömer Berk Gönençer, Belediye İş Sendikası İzmir Çevre Belediyeler Şube Başkanı Burçin Şahin de coşkulu kalabalığın arasında yer aldı.  
Başkan Şahin; “Sizin için risk almaya devam edeceğim”

Hemşehrilerinin “Menemen Senindir, Senin Kalacak” tezahüratları arasında konuşmasına başlayan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, “Dile kolay, 20 yıl geçmiş, insanın hatası da var, sevabı da. Hatalarımızla, sevaplarımızla bu meydanı doldurmuşsunuz, ben size ölümüme kadar minnettar kalacağım” dedi.
Menemen Belediyesi’nin ekonomik olarak çok zor şartlarda olduğu 1999 yılında ilk defa Belediye Başkanı seçildiğini hatırlatan Başkan Tahir Şahin, alt yapı hizmetlerinden ulaşıma varıncaya kadar her alanda o günden bugüne Menemen’de yaşanan büyük değişimi anlatarak; “Girilemez haldeki şehir parkında bugün insanlarımız neşeli zamanlar geçiriyor. Şehir Parkı’na yaptığımız Kültür Merkezi’ne karşıt görüşteki siyasal parti ‘pamuk deposu yapıyor’ dedi, o kültür merkezine ilk onlar girdi. Biz hiçbir şekilde siyasi parti ayırımı yapmadan hizmetlerimize devam ettik, devam edeceğiz inşallah. Sonra Kubilay Kültür Merkezi’ni yaptık. İçerisinde bowling salonu da bulunan bu merkeze 2. Belediye Dershanemizi de açtık. Bugün burada 2500 kadar çocuğumuz sınavlara ücretsiz hazırlanıyor. Her yıl yaklaşık 15 milyon TL benim Menemenli hemşehrimin cebinde kalıyor. Helali hoş olsun. Söz vermediğimiz halde İzmir’in ve Ege’nin en büyük Göl Parkı’nı yaptık. Üstelik yer Menemen Belediyesi’nin değildi. Gölpark’ı tam 10 ayda bitirdik. Bugün projesini çizin desek, 10 ayda projelerini çizemezler.  Bu projeyi benim birlikte çalışmaktan şeref duyduğum Belediye ailemiz içerisindeki emekçi kardeşlerimizle birlikte bitirdik. Onlardan bir değil, bin kere Allah razı olsun. Kesik’te yaptığımız Altyapı Spor Tesisleri’nden de 3 bin çocuğumuz faydalanacak. Oradan belki iyi kaleciler, santraforlar çıkacak, belki de çıkmayacak ama biliniz ki oradan iyi insanlar çıkacak. Onlar bizim çocuklarımız, ne yapsak azdır. Menemen Şehir Stadyumu’nu da aynı Gölpark’ta olduğu gibi Tahir Şahin tarzıyla, yer bizim olmadığı halde 5 bin kişilik bir Şehir Stadyumu’na dönüştürdük. Risk almazsanız, böylesine güzel eserleri yaratamazsınız. Ben bu memleket için dün nasıl risk aldıysam, yarınlarda da sizin için risk almaya devam edeceğim” dedi.
 “O ceza benim madalyamdır”

Tahir Şahin’in yönetim anlayışında mezhep ayrımına yer olmadığına dikkat çeken Başkan Şahin konuşmasına şöyle devam etti; “Biz Alevi, Sunni, Boşnak, Çerkez, Laz demiyoruz. Cenazelerimizin kalktığı Mahkeme Camiimizi tadilat yaptık, insanlarımız yağmurdan ve güneşten kurtuldu. Sonrasında karşı siyasal parti ‘Bu din ile de uğraşıyor’ dedi, hakkımda soruşturma açıldı ve Tahir Şahin Mahkeme Camii’nden 6 ay ceza aldı. O ceza benim madalyamdır. Daha sonra Uğur Mumcu Merkez Cemevimizi inşa ettik,  ardından Ulukent’te yine hiç kimseden tek kuruş almadan bir Camii inşa ettik. Camii ve okulların boyanması gibi hizmetlerin yanı sıra, 6 adet minare inşa eden yine Tahir Şahin’in yönetimi ve emekçi arkadaşlarından başkası değildir. İnşallah önümüzdeki günlerde kentsel dönüşümü de gerçekleştireceğiz. Menemen’de Perşembe Pazarı’nı da gerçekleştireceğiz. Menemen’de bir üniversite kurulumunu da gerçekleştireceğiz. Üniversite kurmak için 1 ay kadar önce Vakıf kuran da Tahir Şahin’den başkası değildir.”
Neden 5. Dönem..?

Üst üste 4 dönemdir Menemen Belediye Başkanlığı görevini yürüten tecrübeli Başkan Tahir Şahin, neden yeniden adaylık başvurusunda bunduğunu ise şu sözlerle ortaya koydu; “Biz bugünden sonra neden devam etmek istiyoruz biliyor musunuz? Muhtarlarımızı, Sivil Toplum Örgütlerimizi, emekçi kardeşlerimizi yalnız bırakmamak için, onları öksüz koymamak için devam ediyoruz. En önemlisi de Menemenli hemşehrilerimiz için devam ediyoruz. Menemen bizim çocuğumuz gibi, biz hiçbir zaman çocuğumuzu öksüz bırakmayacağız. Gönderde dalgalanan ay yıldızlı bayrağımızı bir milim bile aşağıya indirtmemek için devam ediyoruz. Bu vatan topraklarının bölünmemesi için devam ediyoruz. Bu devletimizin tek devlet olması için devam ediyoruz. Bu milletimizin tek millet olması için devam ediyoruz. 20 yıldan buyana Menemen Belediyesi burçlarında bir tane karanlık lamba göremezsiniz. Hep Menemen Belediyesi burçlarında çağdaş, aydınlık lambalar olmuştur. Biz karşı tarafın ampulünü istemiyoruz. Hiçbir zaman yakmadık, hiçbir zaman da yakmayacağız. Atatürk’ün kurmuş olduğu laik Türkiye Cumhuriyetini korumak ve kollamak için devam ediyoruz hep birlikte.”
 “Burada doğdum, burada öleceğim”

Cumhuriyet Meydanı’nda yaptığı adaylık açıklamasının ardından dosyasını sunmak için CHP Menemen İlçe Başkanlığı’na giden Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, “Bu örgüt çatısı altında uzun yıllar büyük bir mutluluk ve onurla pek çok İlçe Başkanımızla çalıştım. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu CHP’de görev yapmak benim için çok önemli ve anlamlı bir görev” dedi.
Özellikle sosyal medyada son zamanlarda “Tahir Şahin aday olacak mı, olmayacak mı?”, “Acaba Tahir Şahin CHP’den aday gösterilmezse ne yapar, başka yerlere gider mi?” şeklinde sohbetler yapıldığını ifade eden Başkan Tahir Şahin sözlerine şöyle devam etti; “Ben, demokratik mücadele içerisine girmiş bir insan olarak partiden atılmış ve 2,5 yıl partisiz kalmış olmama rağmen, Atatürk’ün kurmuş olduğu bu partiden hiçbir yere gitmediysem, bundan sonra da aday yapılsam da yapılmasam da burada doğdum, burada öleceğim. Herkes bunu böyle bilsin. Ben öyle aday adayı olup da başka partilere kaçanlardan değilim. Ben öyle milletvekili olup da başka partilere kaçanlardan değilim. Kimin babası başka partilere kaçtıysa, kim kaçtıysa başka partilere onlar hesap versin. Bu onurla 6 oklu aday adaylık dosyamı sevgili İlçe Başkanıma takdim ediyorum. Allah hakkımızda hayırlısı neyse onu versin.”
Taklak dosyayı Doğum Günü’nde teslim aldı

Belediye Başkanı Tahir Şahin’e, kendisinin doğum günüde aday adaylığı başvurusunda bulunduğu için teşekkür ederek çiçek sunan CHP Menemen İlçe Başkanı Kazım Hürol Taklak, Başkan Şahin’in dosyasını teslim alırken şunları söyledi; “Menemen’i Menemen yapan 20 yıllık Başkanımız, adaylık dosyasını vermek için partimize geldi. Hem Menemen İlçe Örgütümüz hem de Genel Başkanımız adına dosyayı teslim alıyor, kendisine 20 yıl daha Menemen’i idare etmesi için uzun ve sağlıklı bir ömür diliyorum. Hayırlı, uğurlu olsun.”

 


 
Menemen Belediyesi © 2008
Şehit Kemal Cd.No:5 Menemen - İZMİR
Telefon: (232) 832 16 65 Faks: (232) 832 00 06  
www.menemen.bel.tr - iletisim@menemen.bel.tr