Menemen Belediyesi - Çalışmaktan Yorulmayacağız…

Güncel Aktiviteler


Sinemamızda Bu Hafta

Linkler

Başkanlar Çukurköy’de inceleme yaptı


Menemen’de öğleden sonra etkili olan şiddetli yağış ve ardından oluşan sel Çukurköy Mahallesi'nde hasara yol açtı. Dumanlı Dağ’dan gelen sel suları köyden geçen dereleri taşırdı, maddi zarara neden oldu. Yaşanan afetin hemen ardından kurtarma çalışmaları başlatarak yaraları sarmaya çalışan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, sabah erkenden Çukurköy Mahallesi’ne gelerek yerinde incelemelerde bulundu.


330 haneli, yaklaşık 750 kişinin yaşadığı Çukurköy’de ihtiyaç duyan vatandaşlara yardım etmek ve yaraları sarmak için Menemen Belediyesi Toptan Çözüm Ekipleri ve İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İZSU, İtfaiye ve Fen İşleri ekipleri hızlı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca AFAD, Kızılay ve Jandarma ekipleri de bölgede çalışma yürütüyor.
Evlerden su tahliyesi yapılırken, yollar ve evlerin bahçelerine sel sularıyla taşınan taş ve toprak yığınları da temizleniyor. İlk belirlemelere göre; 4 evde ağır, 7 evde ise hafif hasar tespit edildi. 21 araç da selden zarar gördü. Tarım alanlarına zarar verdiği gibi, havyaların da telef olmasına yol açan selin yarattığı tüm hasarın tespiti için çalışmalar devam ediyor. Çukurköy’de yaşayanların pide, yemek, su gibi ihtiyaçları karşılandığı gibi, barınma ihtiyacı olanlara da yardım ediliyor.
Dün saat 14:00 gibi başlayan sağanak yağmurun yol açtığı selin vurduğu Çukurköy Mahallesi'nde incelemelerde bulunan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, "Sağanak yağmur yaklaşık 1,5 saat sürüyor. Dumanlı Dağ'dan gelen sel suları köyden geçen dereleri taşırmış ve dağdan kopan kayaları da önüne katan sel suları afete sebep olmuş. Hayvanların da telef olduğu felakette can kaybı yaşanmaması tesellimiz oldu. Yaşanan afetin hemen ardından bölgede geniş kapsamlı kurtarma çalışmaları başlatıldı. Belediyemizin yanı sıra İzmir Büyükşehir Belediyemize bağlı ekipler, AFAD, Kızılay ve Jandarma ekipleri el birliğiyle hemşehrilerimizin yaralarını sarmaya başladık. En kısa sürede Çukurköylü hemşehrilerimizin yaraları sarılacaktır. Tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum" dedi.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise, Çukurköy halkının yaralarının en hızlı bir şekilde sarılması için tüm imkanlarını seferber ettiklerini ve gereken her şeyin en kısa sürede yapılacağını söyledi. 

 
 

 
Menemen Belediyesi © 2008
Şehit Kemal Cd.No:5 Menemen - İZMİR
Telefon: (232) 832 16 65 Faks: (232) 832 00 06  
www.menemen.bel.tr - iletisim@menemen.bel.tr