Güncel Aktiviteler

Sinemamızda Bu Hafta

Labirent: Son İsyan

Linkler

''Emek en yüce değerdir.''

 Bugün ailem olarak gördüğüm Belediyede çalışan emekçi kardeşlerimi temsilen, Belediye İş Sendikası'nın yeni başkanı Burçin Şahin ile yönetime yeni seçilen emekçi kardeşlerimizi makamımızda ağırlamanın keyfini yaşadık.
Devam

Başkan ŞAHİN;“Sol düşünceye...

 Başkan ŞAHİN; “Sol düşünceye sahipseniz risk alacaksınız..!” Menemen Belediyesi ile Avrupa Alevi Düşünce Derneği işbirliğinde düzenlenen “Yerel Yönetimlerde Sol Düşünce” konulu panelin ev sahipliğini yapan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, sol düşünceye sahip yerel yöneticilerin risk alarak hizmet üretmesi gerektiğini ifade erek; “Risk alma anlayışınız yoksa o zaman mevcut iktidara karşı gelme anlayışınız gelişmiyor demektir” dedi.
Devam

“Koltuk peşinde koşanlardan olmadık”

 CHP Menemen İlçe Kongresinde partilileriyle bir araya gelen Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, parti içi demokrasi mücadelesi nedeniyle CHP’den ihraç edilmiş olmasına rağmen koltuk peşinde koşanlardan olmadığını ifade ederek, partililerine birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.
Devam

Sanat taşıyanlar Menemen’de...

 Kendi kentlerine sanat taşıyanlar Menemen’de buluştu.Türkiye’de bir ilk olarak Menemen Belediye Tiyatrosu (MEBET) tarafından düzenlenen “Tiyatro Festivali Yapmak Çalıştayı” Türkiye’deki 33 Tiyatro Festivali’nin temsilcilerini ve sanat kurumlarını bir araya getirdi. Kendi kentlerine sanat taşıyanların Menemen’deki buluşmasına ev sahipliği yapan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, toplumun sosyalleştirebilmesi adına sanata desteklerinin süreceği mesajını verdi.
Devam

Başkan ŞAHİN; “Tarihimizin...

 Başkan ŞAHİN; “Tarihimizin çöplüğünde yok olup gidecekler” Menemen’de 87 yıl önce gericiler tarafından katledilen Devrim Şehidi Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay ile Bekçi Hasan ve Şevki Bey, Yıldıztepe'deki Kubilay Anıtı önünde düzenlenen iki törenle anıldı. Resmi anma töreninin ardından, Menemen Tren Garı'nda toplanarak Yıldıztepe’ye kadar yürüyen vatandaşlar anma töreni gerçekleştirdi, şehit mezarlarına karanfiller bırakıldı. 19 yıllık Belediye Başkanlığı döneminde sadece son 3 yıldır Kubilay’ı Anma Törenleri’nden konuşma verilmeyen Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, “Sen otur konuşma. O işler öyle konuşmakla olmaz diyenler, tarihimizin çöplüğünde yok olup gideceklerdir” dedi.
Devam

Soğuğa rağmen Menemen’de deve güreşlerine büyük ilgi…

 İzmir’in Menemen ilçesinde, Ege ve Akdeniz bölgelerinden gelen 140 pehlivan deve güreş tuttu. Soğuk havaya rağmen sabahın erken saatlerinden itibaren Türkelli Güreş Arenası’nı doldurmaya başlayan 10 binden fazla izleyici, birbirinden ünlü develerin kıran kırana mücadelesini büyük bir ilgiyle izledi. Develerin mücadelesi gibi, 70 kişilik zeybek ekibinin gösterileri de büyük ilgi gördü.
Devam

Menemen’de canlar bir oldu...

 Menemende canlar bir oldu Başkan ŞAHİNi plaketlerle onurlandırdı. Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Kent 2 Şubesi’nin birlik ve beraberlik adına düzenlediği kahvaltıya katılan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Merkezi ve Alevi Bektaşi Federasyonu tarafından plaketle ödüllendirilmenin onurunu yaşadı.
Devam

KUBİLAY’ın ismi Menemen’de yaşayacak

 Devrim Şehidimiz Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay’ın adının yaşatılacağı Menemen Belediyesi Kubilay Kültür Merkezi, binlerce vatandaşın katıldığı coşkulu bir törenle hizmete açıldı. Menemen İZBAN İstasyonu karşısında yükselen 9 katlı görkemli yapı; eğitim, spor, kültür ve sanat alanlarında hizmet vererek Menemenlilerin yaşam kalitesini artıracak.
Devam

Onursal Başkan Tahir Şahin...

 İzmir’in kıdemli Belediye Başkanlarından Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda, isminin yenilenen Menemen Şehir Stadyumuna verilmesi onurunu yaşadı. Menemen Belediye Meclisi’nde alınan kararla, Menemen Şehir Stadyumu’nun yeni ismi “Menemen Tahir Şahin Stadyumu” oldu.
Devam

BAŞKAN ŞAHİN; “MENEMEN CUMHURİYETİ SEVİYOR…”

 Cumhuriyetimizin 94’üncü kuruluş yıldönümü kutlamaları kapsamında Menemen Belediyesi’nin düzenlediği coşkulu Fener Alayı’nın ardından hemşehrilerine seslenen Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin; “Menemen Cumhuriyeti seviyor. Menemen asla karanlığa geçit vermeyecektir” dedi.
Devam

19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlu Olsun.

 Bugün demokrasinin omurgasını oluşturan Muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü'nü kutluyoruz.
Devam

Kubilay Futbol Turnuvası...

 Menemen’in en eski spor organizasyonlarından birisi olan Kubilay Kupası Futbol Turnuvası, bu yıl da Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin’in başlama vuruşuyla başladı.
Devam

Tribün İnşaatına Tam Gaz Devam

 Tribün inşaatımız hızla ilerliyor. Emekçi kardeşlerimle çay molasında olmak, emekçi kardeşlerimin çayını içmek inanılmaz bir keyifti.
Devam

Genel Başkanımız İzmir'de...

 Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu Karşıyaka Belediyesi önceki dönem Belediye Başkanı Sayın Cevat Durak ile makamında ziyaret etmenin mutluluğunu yaşadık.
Devam

GÖLPARK MENEMEN’DE AÇILIŞ İZDİHAMI

 Menemen Belediyesi'nin kendi öz kaynaklarıyla yapımını tamamladığı ve İzmir'in ilk doğal göl parkı özelliğini taşıyan “Gölpark Menemen” görkemli bir törenle hizmete açıldı. 170 dönümlük rekreasyon alanı, yaklaşık 15 bin kişinin katıldı törenle hizmete açıldı.
Devam

Menemen’de 1. Bardacık Festivali coşkusu…

 Menemen’in Bozalan Mahallesi’nde düzenlenen 1. Bardacık Festivali, renkli görüntülere sahne oldu. En iyi incir bahçesi ve en kaliteli bardacığın seçildiği festivalde, üreticiler ürünlerini değerlendirirken, davetliler bardacığa doydu. Menemen’de tarımsal kalkınmayı hedeflediklerini ifade eden Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, üreticilere müjdeler verdi.
Devam

 "Yapmak bizden, isim sizden" Aşağıdaki linke tıklayarak anketimize katılabilirsiniz;
Devam

2D SİNEMA TEKNOLOJİSİ MENEMEN’DE

 Menemen Belediyesi Kültür Merkezi bünyesinde bulunan sinema salonu, 2D Digital Ses ve Görüntü Sistemi ile yenilendi. Son teknoloji ile donatılmış olan sinema salonumuz, en yeni vizyon filmleriyle bugün yeniden kapılarını açacak.Daha önceleri makaralı sistemle hizmet veren Menemen Belediye Kültür Merkezimizdeki sinema salonumuz, bugün itibariyle Menemen halkına şu anda
Devam

Başkan ŞAHİN; “Gelin Stadı Menemen’e yapalım”

 İzmir’in yıllardır süren kanayan yarasına dikkat çeken Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, İzmir’in stadyum soruna çözüm olacak önerisini açıkladı, “Gelin stadı Menemen’e yapalım.” İzmir’in neredeyse birinci gündem maddesi haline gelen stad sorunu, enemen Belediye Başkanı Tahir Şahin’in yaptığı çağrıyla yeniden gündemde. “Gelin stadı Menemen’de yapalım” diyen Başkan Şahin;
Devam

KIDEMLİ BAŞKANLARDAN ANLAMLI ZİYARET

 İzmir'in kıdemli Belediye Başkanlarından Tahir Şahin ve Karşıyaka eski Belediye Başkanı Cevat Durak, son günlerde ülkemizde artan terör olaylarına karşı en güzel cevabın birlik ve beraberlikten geçtiği düşüncesiyle, İzmir’in CHP’li Belediye Başkanları ve İlçe Örgütlerine ziyaretler gerçekleştiriyor.1999’dan bugüne Menemen Belediye Başkanlığı görevini yürüten,
Devam

Başkan ŞAHİN 8 Mart’ı karanfillerle kutladı

 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde önce Menemen Belediye Ailesi’ndeki bayan personeline, ardından da CHP Menemen İlçe Örgütü ile ADD Menemen Şubesi’nin birlikte düzenlediği etkinliğe katılan binlerce kadına karanfiller sunan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin; Menemenli kadınları güne hoş bir sürprizle başlattı.
Devam

Başkan Şahin sıraya girdi, işçilerle yemek yedi

 İzmir’in kıdemli Belediye Başkanı Tahir Şahin, “Menemen’i marka kent yapmak” hayaliyle 4. döneminde de Menemen’in çehresini değiştirecek prestij projelerini uygulamaya koyuyor. İzmir’in en büyük doğal gölet ve rekreasyon alanını Menemen’e kazandırmak için Nisan 2015’den bugüne büyük bir özveriyle çalışan Belediye işçileriyle öğle yemeğinde bir araya gelen
Devam

Başkan Şahin; Otobüsçü esnafına sahip çıktı

 İzmir’in Menemen İlçesi ile şehirlerarası otobüs termali arasında yolcu taşımacılığı yapan Menemenli otobüsçü esnafı, 67 yıllık hizmet verdikleri hattan çıkarılmalarının 7. gününde Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin’i ziyaret ederek, destek istediler. Menemen- İzmir hattında minibüsçülük ve otobüsçülük yapmış bir yerel yönetici olarak kendisinden yardım bekleyen,
Devam

Menemen'in Efeleri Şampiyonluğu Başkan Şahin'e İthaf Etti

 Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Yıldızlar Kategorisi Halk Oyunları Geleneksel Dalında İzmir Şampiyonu olan Menemen Kültür ve Halk Oyunları Gençlik Spor Kulübü Derneği zeybekleri, Kuşadası’nda elde ettikleri Bölge Şampiyonluğu’nu Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin’e ithaf etti. Menemen’in efeleri, Başkan Şahin’e Türkiye Şampiyonluğu sözü de verdi.
Devam

Menemen Belediyesi’nde Çifte Bayram

 İki yıl aradan sonra Belediye İş Sendikası ve Tüm-Bel-Sen ile yeniden toplu iş sözleşmesine imza atan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, 1999 yılından bugüne görev yaptığı Menemen Belediyesi’nde tek bir sendikasız işçi dahi bırakmadı. İzmir’de memur sendikası ile sözleşme imzalayan ilk Belediye Başkanı olan Tahir Şahin, memur ve işçi sendikası temsilcileriyle birlikte,
Devam

Fotoğrafçılık Kulübü Menemen'i Fotoğrafladı

 Menemen’in Villakent Mahallesi sakinlerinin kurduğu Villakent Elele Derneği bünyesinde faaliyet gösteren Fotoğrafçılık Kulübü üyeleri, Menemen Belediyesi’nin katkılarıyla ilçenin tarihi ve doğal güzelliklerini fotoğraf sanatçısı gözüyle keşfetme imkanı buldu. Menemen’i gezip görerek fotoğraflama imkanı bulan 30 kadar kursiyer; Menemen’e özgü kırmızı çamurdan üretilen
Devam

BAŞKAN ŞAHİN’DEN GAZİ EVİNE ANLAMLI ZİYARET

 Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, Şırnak Silopi’de 2 Ocak 2016 tarihinde PKK'lı teröristlerin eve kurduğu bombalı tuzağı patlaması sonucu yaralan Jandarma Üsteğmen Ömer Ali Demir’i baba evinde ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti. Ziyarete Belediye Başkanı Tahir Şahin’in yanı sıra Menemen Kaymakamı Mustafa Gürdal, Garnizon Komutanı Topçu Kıdemli Albay
Devam

MENEMEN’İN YILDIZLARINA BAŞKAN ŞAHİN’DEN ALTIN HEDİYE

 Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Yıldızlar Kategorisinde, Halk Oyunları Geleneksel Dalında İzmir Şampiyonu olan Menemen Kültür ve Halk Oyunları Gençlik Spor Kulübü Derneği zeybeklerine, Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin altın hediye etti. Geçtiğimiz Pazar günü Gaziemir Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Yıldızlar Kategorisi Halk Oyunları,
Devam

Başkan Şahin'e Halk Desteği

 Menemen’de 85 yıl önce gericiler tarafından şehit edilen Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay ile Bekçi Hasan ve Şevki Bey, binlerce vatandaşın katıldığı törenle anıldı. Bir ilk olarak bu yıl Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin’e konuşma yasağı getirilmesine tepkisini Yıldıztepe’deki anma töreninde “Hepimiz Tahir’iz, Susturmakla Bitmeyiz” sloganıyla ortaya koyan vatandaşlar,
Devam

Devrim Şehitlerimiz Etkinliklerle Anıldı

 Milletimizin gönlünde ölümsüzleşmiş Devrim Şehitlerimiz Mustafa Fehmi Kubilay, Bekçi Hasan ve Şevki Bey’i anma etkinlikleri kapsamında Menemen Belediyesi bu yıl da çeşitli etkinlikler düzenledi. Yıldıztepe’deki Anma töreni sonrasında Menemen Belediyesi Tepe Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen etkinlikleri binden fazla vatandaş ilgiyle takip etti. Tepe Sosyal Tesisleri’ndeki anma etkinlikleri,
Devam

Menemen’de Cumhuriyet Balosu Coşkusu..!

 Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün başlattığı ‘Cumhuriyet Balosu’ coşkusu Menemen’de yeniden yaşatıldı. Menemen Belediyesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği Menemen Şubesi işbirliğinde düzenlenen Cumhuriyet Balosu’nda söylenen marşlara davetliler ellerindeki Türk Bayraklarını sallayarak eşlik etti.Cumhuriyet'in ilk yıllarındaki cumhuriyet coşkusunu yeniden
Devam

HEDEF 3 PUAN;

 Menemen Belediye Spor hafta sonu sahasında oynayacağı Pazarspor maçına iddialı hazırlanıyor. Geçen hafta sonu İstanbul deplasmanında Bayrampaşaspor’u Efe’nin penaltı golüyle 1-0 yenen ve oynadığı son üç deplasmanda bileği bükülmeyen sarı-lacivertli ekip, Pazarspor engelini de hasarsız geçip adını ilk 5’in içine yazdırmak istiyor.Menemen Belediye Spor bugüne kadar sahasında oynadığı,
Devam

İzmir’in ilk ve en büyük doğal göleti Menemen’de yapılıyor

 Menemen’i marka kent yapmak adına yola çıkan Belediye Başkanı Tahir Şahin; kentin dokusunu değiştirecek ve şehre prestij kazandıracak son çalışması olan İzmir’in ilk ve en büyük doğal göletinin yapımına son sürat devam ediyor.İzmir’e göç edenlerin ilk tercihi yer olan Menemen’in her geçen gün artan nüfusunu da dikkate alarak, Menemen’in çehresini değiştirecek olan prestij
Devam

Menemen'liler Cumhuriyet için yürüdü

 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Menemen’de de büyük bir coşkuyla kutlandı. Gün boyu süren tören ve etkinliklerin ardından Menemen Belediyesi’nin düzenlediği Fener Alayı’na ellerinde Türk Bayrakları ile katılan vatandaşlar, Cumhuriyet için yürüdüler.Cumhuriyetimizin 92. Yılı kutlamaları Menemen’de, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunum,
Devam

Başkan Şahin; Çıtayı daha da yükselteceğiz

 Menemen Belediyesi Mesleki Eğitim Kursları, 2015-2016 eğitim öğretim yılı için start verdi. Yeni dönem için alan taramasına başlayacak usta öğreticilerle Belediye Meclisi Toplantı Salonunda bir araya gelen Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin; ağdaş ülkeler seviyesine ulaşmanın tek yolunun toplumun, özellikle de kadının eğitilmesinden geçtiğine vurgu yaparak,
Devam

Menemen'de Teröre Karşı Örnek Birliktelik

 Ülke genelinde artan terör saldırıları nedeniyle Menemen’in düşman işgalinden kurtuluşunun 93. Yıldönümünü buruk kutlayan Menemenliler, terör saldırılarını kınamak adına sokaklara çıktı. Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin’in çağrısıyla birlikte, ilçedeki tüm Meslek Odaları, Sivil Toplum Kuruluşları, Siyasi Partiler ve Muhtarların bir araya gelerek düzenlediği,
Devam

Başkan ŞAHİN; “Gazilerimiz Bizim Baş Tacımız”

 Menemen’deki Muharip Gaziler, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin’i makamında ziyaret etti. Gazileri tüm müdürleri ile birlikte kapıda karşılayan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, “Gazilerimiz bizim baş tacımızdır” dedi.Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Gazi’ unvanının verildiği 19 Eylül tarihi öncesinde,
Devam

Devrim Şehitlerimiz için...

 Menemen Yıldıztepe’de gerçekleştirilen Devrim Şehitlerimiz Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay ile Bekçi Hasan ve Şevki Bey’i Anma Töreni ardından, Menemen Belediyesi’nin gerçekleştireceği Kubilay Kültür Merkezi’nin temeli atıldı. Bu yıl bir ilk olarak kendisine Yıldıztepe’de konuşma yasağı getirilmesine tepkisini dile getiren Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin’e bir destek de İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı,
Devam

Onursal Başkan Tahir Şahin'den Kongre Müjdesi

 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Menemen Belediyespor Kulübü, Olağan Genel Kurul Toplantısı ile yeni yönetimini belirledi. Kulübün Onursal Başkanı ve Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, kongrede sarı lacivertli renklere gönül vermiş taraftarlara müjde vererek, tribün kapasitesinin yaklaşık 5000’e çıkarılacağını söyledi. Menemen Belediyespor Kulübü Tesislerinde düzenlenen kokteylin ardından
Devam

MEBGEM'den Başkan Şahin'e Teşekkür Ziyareti

 Menemen Belediyesi Gençlik Eğitim Kurs Merkezi (MEBGEM)’nde eğitim görüp, girdikleri Üniversite ve TEOG sınavında başarılı olan öğrenciler, Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin’e teşekkür ziyaretinde bulundu. Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin'in “Eğitimde Fırsat Eşitliği” yaratmak adına 2011 yılında kurduğu MEBGEM’de 2014-2015 eğitim-öğretim döneminde kursa katılan öğrencilerin 142’si TEOG,
Devam

 
Menemen Belediyesi © 2008
Şehit Kemal Cd.No:5 Menemen - İZMİR
Telefon: (232) 832 16 65 Faks: (232) 832 00 06  
www.menemen.bel.tr - iletisim@menemen.bel.tr